aktualnosci

WAKACJE - MAGIA BAŁTYKU

2010-07-15

Wielu naszym podopiecznym tegoroczne wakacje będą kojarzyć się z szumem morza, śpiewem mew i złocistą plażą pośród sosnowego lasu. Dzieci z naszej placówki spędziły dwa wspaniałe tygodnie w pięknej nadmorskiej miejscowości - w Mrzeżynie, usytuowanej w północno - zachodniej Polsce tuż nad brzegiem Bałtyku.

 

Słoneczna pogoda i niepowtarzalny klimat urokliwego miejsca pozwoliły aktywnie spędzić czas wypełniając każdy dzień gamą niezapomnianych przeżyć. Spacery piaszczystą plażą, malownicze pasmo wydm, bezkresny horyzont, fantastyczne zachody słońca, a przede wszystkim kąpiel w perłowych morskich falach napawały młodzieńcze zmysły nieopisaną radością i zachwytem. Morze zachwycało swym artyzmem, każdego dnia pokazując coraz to magiczniejsze oblicze w niepowtarzalnych tonacjach kolorów i scenerii. Wzburzone czy spokojne, o świcie czy o zmierzchu - zawsze cudowne i nieziemskie.

 

Niecodzienną atrakcją i wspaniałą przygodą stał się dla młodych wczasowiczów romantyczny rejs statkiem. „Każdy, kto kocha wiatr, wie jak jest, kiedy już z oczu nam ginie brzeg. Na skrzydłach żagli w brzask płyniemy tak, po stromych rzeźbach fal płyniemy tak. Wtopieni w zieleń mórz ze światłem dnia, szaleni wiatrem, co nam scherzo gra..."

 

Wiele emocji dostarczyła także naszym podopiecznym wycieczka do „Dzikiego Zachodu"- indiańskiej wioski na wybrzeżu. W krainie westernu każdy miał wyjątkową okazję odwiedzić indiański wigwam, postrzelać z łuku, dosiąść rumaka, zobaczyć egzotyczne stroje i poznać styl życia Indian znany dotąd z kowboiskich filmów czy przygodowych powieści Karola Maya.

 

Ośrodek wczasowy „Bogdanka" okazał się wspaniałą bazą rekreacyjną oferującą nie tylko komfortowe warunki lokalowe, wyśmienite jedzenie i przemiłą obsługę, lecz także całe zaplecze sportowe - place zabaw, siłownię, boisko siatkowe, stoły tenisowe, pokój zabaw dla dzieci, miejsce na grillowanie i zabawy w rytmach piosenki szanty. Usytuowany w starym sosnowym lesie, w pobliżu szerokiej piaszczystej plaży zachęcał do aktywnego wypoczynku w tle szumiącego morza.

 

Wybrzeże Bałtyckie to niepowtarzalnie urocze miejsce, gdzie pośród szumu fal i śpiewu ptaków można zapomnieć o zgiełku codzienności, by w otulinie pachnących lasów, pod sklepieniem barwnego nieba, w palecie kolorów zachodzącego słońca choć na chwilę odnaleźć upragnione szczęście. Fale rozmyły nasze imiona zapisane na piaszczystej plaży, ale przecież pozostały pamiątki i wspomnienia oraz nadzieja na kolejne spotkanie na błękitnej plaży już za rok.

 

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl