aktualnosci

LEKCJE Z MISTRZEM

2010-06-14

W ciągu kilku ostatnich tygodni w naszym Ośrodku naprawdę dużo się działo. Przygotowania do Festiwalu Integracyjnego i Aukcji Prac Plastycznych nie pozwalały nam się nudzić, ale pomimo to nie zapomnieliśmy o „Lekcjach z Mistrzem".
20 maja grupa gimnazjalistów brała udział w zajęciach w pracowni gancarskiej „Ulepione marzenia" pani Marii Mikosz. Zabawa z gliną sprawiła dzieciom niezwykłą radość, kiedy zajęcia dobiegały końca nie mogły oderwać się od lepienia aniołków, dzbanków i zwierzątek. Po zajęciach Pani Maria zaprosiła nas na wspaniałe, własnoręcznie upieczone ciasto. Tydzień później dostaliśmy wypalone i ozdobione prace.
8 czerwca gościliśmy Wojciecha Kaszuba i jego ucznia, studenta edukacji artystycznej w Rzeszowie. Artyści poprowadzili w naszym parku plener malarski. Dzieci pod ich okiem próbowały w swoich pracach uchwycić światło czerwcowego południa. Powstałe w czasie zajęć barwne gwasze i akryle stały się ozdobą naszej szkolnej galerii.
To były ostatnie w tym roku szkolnym Lekcje z Mistrzem, ale nasze spotkania ze sztuką będziemy kontynuować po wakacjach.

Wykonanie strony www Redruk.pl