aktualnosci

XI FESTIWAL INTEGRACYJNY

2010-05-29

XI Festiwal Integracyjny odbył się pod niemal bezchmurnym niebem w promieniach majowego słońca. Lepszej pogody nie można było sobie wymarzyć. Na scenie SOSW zaprezentowało się aż 10 grup artystycznych reprezentujących placówki oświatowe i rehabilitacyjne z powiatu tarnowskiego. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, prezentowały układy akrobatyczne i taneczne , a także przedstawiały różne formy teatralne. Pokazy spotkały się z wielkim zainteresowaniem i aplauzem licznie zgromadzonej publiczności. Wysiłek włożony w przygotowanie występów został zauważony i doceniony przez jury, które wyróżniło wszystkich uczestników dyplomami i nagrodami. Festiwal uświetnił teatralny występ wychowanków naszego Ośrodka, którzy wystawili bajkę pt: „ Kopciuszek". Spektakl, do którego dzieci przygotowywały się z wielką żarliwością od wielu tygodni, okazał się wielkim sukcesem artystycznym. Na scenie młodzi aktorzy zaprezentowali się w sposób prawdziwie mistrzowski, wszyscy odegrali swoje role z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Swoistego uroku dodały całemu przedstawieniu znakomita oprawa muzyczna i oryginalne kostiumy, wywołujące spontaniczną radość na twarzach publiczności. Uczestnicy festiwalu chętnie korzystali również z bogatej oferty dodatkowych atrakcji: zabaw z bańkami mydlanymi, instruktażu gry na bębnach, pokazu żonglerki, pantomimy z chodzeniem na szczudłach. Dzieci bardzo chętnie poddawały się także artystycznemu malowaniu twarzy na wzór bajkowych i filmowych bohaterów . Na przestrzennym, malowniczym terenie SOSW nie mogło zabraknąć oczywiście zabaw ruchowych. Zawijane kolejki ustawiały się przy punkcie gastronomicznym, skąd rozchodziła się przyjemna woń pieczonych kiełbasek i innych wspaniałych potraw z grilla. W kawiarence z kolei goście degustowali sie pysznymi ciastkami i słodkościami. W czasie festiwalu wręczono także nagrody lauretaom V Powiatowego Konkursu Plastycznego.


Festiwal integracyjny organizowany przez SOSW jest jedną z najważniejszych imprez tego typu w powiecie tarnowskim. Celem imprezy jest tworzenie przyjaznych warunków do integracji dzieci dotkniętych różnym rodzajem niepełnosprawności z ich zdrowymi rówieśnikami oraz ze środowiskiem lokalnym. Niepowtarzalny klimat integracyjnego spotkania połączonego z artystyczną przygodą stworzył wspaniały fundament do wzajemnego poznania się, zrozumienia i akceptacji.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania XI Festiwalu Integracyjnego, a w szczególności: Zakładom Azotowym S.A. w Tarnowie Mościcach, PGNiG oddział w Tarnowie, Karpackiej Spółce Gazownictwa, Starostwu Powiatowemu w Tarnowie, Hurtowni „Rovita", firmie „Rolpek", firmie „Roleski", firmie reklamowej „Redruk", piekarni „Wolańska" z Woli Rzędzińskiej, firmie „Fasola - Jarosław Michałek", firmie „Imex".

 

PONIŻEJ PREZENTUJEMY CZĘŚĆ ZDJĘĆ Z FESTIWALU. WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDUJE SIĘ W GALERII (PO LEWEJ STRONIE W MENU - ZAKŁADKA "GALERIA").

Wykonanie strony www Redruk.pl