aktualnosci

CIĘŻKOWICKA BELFERIADA

2010-05-23

Reprezentacja nauczycieli naszego Ośrodka po raz kolejny zawitała w gościnnych Ciężkowicach na turnieju piłki siatkowej nauczycieli. W dziewiątej „ Ciężkowickiej Belferiadzie" wzięło udział dziewięć drużyn podzielonych na trzy grupy. Trafiliśmy do grupy wraz z drużyną „Nowa Gwardia" oraz reprezentacją Bobowej. Mecze w grupie stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte. Mimo to wygraliśmy grupę i wraz ze zwycięzcami z pozostałych grup zmierzyliśmy się w walce o miejsca 1-3. W pierwszym meczu spotkały się drużyny SOSW z Nowego Sącza oraz „Czerwone Diabły" również z Nowego Sącza. Wygrała drużyna SOSW w stosunku 2:0. W drugim meczu SOSW Zbylitowska Góra odniosła zwycięstwo nad „Czerwonymi Diabłami" w pięknym stylu 2:0. O tryumfie w całym turnieju miał zdecydować mecz pomiędzy drużynami SOSW z Nowego Sącza i SOSW ze Zbylitowskiej Góry. Pierwszego seta wygrali rywale, drugi należał do nas. Wynik w setach wskazywał na 1:1, ale sędziowie musieli zakończyć mecz, gdyż regulamin turnieju mówił, iż mecze rozgrywa się grając 2 sety. O zwycięstwie miała zdecydować różnica setów pomiędzy drużynami. Okazało się, że obie drużyny w klasyfikacji setowej mają 3:1 w finale, 7:1 w całym turnieju, a różnica małych punktów w finale to + 20. Rozstrzygający okazał się dopiero czwarty punkt regulaminu mówiący o tym, iż w przypadku nie wyłowienia zwycięzcy wg wcześniejszych kryteriów, zwycięża drużyna lepsza w bezpośrednim pojedynku. A tutaj o dwie piłki lepsza była drużyna SOSW z Nowego Sącza. Serdecznie gratulujemy!

Po zakończeniu wszystkie drużyny wzięły udział w integracyjnej imprezie, gdzie w tanecznym show na parkiecie bez wątpienia okazaliśmy się bezkonkurencyjni. W Ciężkowickiej Belferiadzie nasza ekipa zaprezentowała się znakomicie. Jako drużyna zajęliśmy II miejsce, natomiast najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana nasza reprezentantka - Joanna Stach. Zwyciężeni, lecz niepokonani wróciliśmy do Tarnowa z kolejnym sportowym trofeum w kieszeni. Ośrodek reprezentowali: Joanna Stach, Agnieszka Kiełbusiewicz - Brzezińska, Barbara Wełniak, Michał Stach, Zygmunt Warchoł, Wojciech Bednarz, Paweł Andreasik, Sebastian Obirek.