aktualnosci

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI...

2010-04-13

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" ( A. Einstein). Od pamiętnej soboty 10 kwietnia w całym kraju trwa żałoba narodowa po tragicznej śmierci prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki i 94 innych osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Żałoba potrwa do niedzieli 18 kwietnia.


Społeczność Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze jednoczy się z całym narodem pogrążonym w bólu i cierpieniu po stracie czołowych przedstawicieli naszego Państwa. Jesteśmy wstrząśnięci niewyobrażalnym ogromem tej tragedii. Oddajemy hołd tym, którzy zginęli, solidaryzujemy się z cierpieniem tych, którzy stracili najbliższych.


W umysłach rodzą się pytania, na które trudno znaleźć odpowiedź. Stając w obliczu tego, co po ludzku wydaje się być niewytłumaczalne wierzymy, że „ sprawiedliwy, choćby umarł przedwcześnie, w odpoczynku będzie. Starość bowiem szanowna jest nie ta długowieczna ani też liczbą lat porachowana, ale sędziwością jest roztropność człowieka, a wiekiem starości życie nieskalane. Ponieważ spodobał się Bogu, znalazł Jego miłość, i żyjąc wśród grzeszników, został przeniesiony. Zabrany został, by złość nie odmieniła jego myśli albo ułuda nie uwiodła duszy (...) Stawszy się za krótki czas doskonałym, przeżył czasów wiele" ( Mdr 4, 7 - 18).


Światło Ewangelii poucza nas, że śmierć nie kończy życia, ale je zmienia. Stanowi przejście ze znanego nam życia ziemskiego do nowej formy istnienia, poza fizycznymi prawami tego świata. W sercach pozostaje ból, ale pozostaje też chrześcijańska nadzieja, że ci, którzy odeszli „wystąpili w dobrych zawodach" i że "na ostatek odłożono dla nich wieniec sprawiedliwości", który „w owym dniu" odda im Pan (2 Tm 4,8).

 

Wykonanie strony www Redruk.pl