aktualnosci

MUZYCZNE INSPIRACJE (VIDEO)

2013-04-26

W  świetlicy naszego Ośrodka odbyło się kolejne spotkanie z cyklu: „CZTERY PORY ROKU"  prowadzone przez młodych artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie pod opieką p. Danuty Augustyn. Motywem kwietniowego koncertu stała się królująca za oknami wiosna. Spotkanie rozpoczęła Dominika brawurowym wykonaniem fragmentu „Czterech Pór Roku" A. Vivaldiego - WIOSNA. Kolejny utwór wykonywany przez Dominikę z akompaniamentem p. Oleny wprowadził naszych wychowanków w klimaty ukraińskiej muzyki ludowej. Następnie na scenie pojawiła się Zuza, która równie fascynująco zaprezentowała dwa utwory na skrzypce - jeden z towarzyszeniem fortepianu, a drugi solo. Spotkanie zostało uwieńczone wspaniałym występem trzech młodych artystów grających na gitarze, skrzypcach i fortepianie. W ich wykonaniu znakomicie wybrzmiały trzy piękne standardy muzyczne.

 

Muzyka zaprezentowana w sposób tak profesjonalny i plastyczny wywarła na naszych wychowankach wielkie wrażenie. Muzyczne spotkania doskonale wpisują się w realizowany w naszym Ośrodku program edukacji muzycznej, stanowiący jedną z wielu form terapii naszych podopiecznych. Tak atrakcyjna, bezpośrednia forma kontaktu z żywą muzyką i wykonawcami pozwala uczniom doświadczać niezapomnianych wrażeń artystycznych i kulturalnych. Zachęca do obcowania z wartościową muzyką, dostarcza pozytywnych przeżyć i wzruszeń.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY P. DANUCIE AUGUSTYN I UCZNIOM PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ W TARNOWIE ZA DOSTARCZENIE NAM NIEZAPOMNIANYCH, WIOSENNYCH WRAŻEŃ MUZYCZNYCH.

 

Wykonanie strony www Redruk.pl