aktualnosci

INICJATYWA "ANTYSCHEMATY 2"

2013-04-05

W naszym Ośrodku  została reaktywowana inicjatywa AntySchematy 2 która ma na celu integrację młodzieży upośledzonej z młodzieżą pełnosprawną  przełamującą bariery społeczne a zarazem uczącą tolerancji. W związku z tym w ramach  inicjatywy AntySchematy 2  na ten rok kalendarzowy zaplanowano następujące działania :

1) 11 kwietnia  2013 - Sprzątanie Miejsca Martyrologii Dziecięcej - Las Buczyna z młodzieżą Ponadgimnazjalną z V Liceum Ogólnokształcącym im Janusza Korczak w Tarnowie.

 2)18 kwietnia 2013 -  II Międzywojewódzki Konkursu Korczakowski który, odbędzie się w  SOSW Zbylitowska Góra. Podczas Konkursu odbędzie się także konferencja pt. ,,Dzieciństwo Którego nie było, Holocaust To Nie Tylko Zagłada Świata Dorosłych” którego odbiorcami będzie młodzież szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Tarnowskiego.

3) 24-26 kwietnia - Sprzątanie Cmentarza Żydowskiego w Sędziszowie Małopolskim. Konkurs Korczakowski i akcja sprzątania cmentarza  będą   upamiętniać 71 rocznicę deportacji do Obozu Zagłady w Bełżcu Społeczności Żydowskiej z powiatu Tarnowskiego i Ropczycko-Sędziszowskiego.


Cykl imprez został objęty patronatami honorowymi:

Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy

Marszałka Województwa Podkarpackiego - Mirosława Karapyta

Rzecznika Praw Dziecka - Marka Michalika

Starosty  Tarnowskiego - Romana Łucarza

Naczelnego Rabina Polski - Michaela Schudricha

Państwowego Muzeum na Majdanku

Galicja Muzeum Żydowskie

Patronat medialny nad imprezami sprawują: TVP Kraków, TVP Rzeszów, Radio RDN, Polskie Radio Rzeszów i  Gazeta Krakowska.

  

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl