aktualnosci

JEST TAKI DZIEŃ (VIDEO)

2012-12-20

Społeczność Ośrodka Szkolno - Wychowawczego spotkała się na corocznym, uroczystym Spotkaniu Opłatkowym, by wspólnie przeżywać radość płynącą ze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich niezwykły program artystyczny, w którym poruszające świadectwa nawrócenia sławnych ludzi - artystów, sportowców, polityków, aktorów - przeplatały się ze śpiewem wzruszających kolęd i pastorałek. Prezentowane historie nawróceń przypomniały wszystkim, że cud Bożego Narodzenia wciąż trwa, a Bóg przychodzi do człowieka różnymi drogami. Boże Narodzenie urzeczywistnia się naprawdę wtedy, gdy w sercu człowieka rodzi się wiara, a wraz z nią nowe życie w Bogu.

 

Po części artystycznej przyszedł czas na świąteczne życzenia. Trudno wyobrazić sobie polską wigilię bez opłatka, którego nie mogło zabraknąć także na naszym stole. W geście dzielenia się poświęconym chlebem wyrażano sobie wzajemnie dobroć, serdeczność i życzliwość. Po wzruszających życzeniach uczniowie, nauczyciele i pracownicy spotkali się w pięknie udekorowanej sali przy odświętnie zastawionym stole, by spożyć wspólnie świąteczny posiłek. Spotkaniu towarzyszyła życzliwa, rodzinna i świąteczna atmosfera potęgowana blaskiem płonących świec i wonią pachnącego lasem igliwia. Tak przeżyty czas wspaniale przygotował wszystkich do najbardziej wzruszającego i uroczystego wieczoru w roku - Wigilii Bożego Narodzenia, czyli oczekiwania chwili, gdy Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego Opłatkowego Spotkania - szczególnie dzieciom i nauczycielom biorącym udział w programie artystycznym, pani Marii i panu Witkowi za przygotowanie dekoracji i sal oraz paniom kucharkom za wspaniałe świąteczne potrawy.

 

 

"...Choć dokoła wciąż króluje zło,
Chociaż świat jest niespokojny wciąż,
Lecz radujmy się, bo przecie
Narodziło się to dziecię,
W tę noc świętą, wigilijna noc!
Choć dokoła nieprawości dość,
Choć niepewny tak jak nigdy jest nasz los,
Lecz uwierzmy znów w marzenia,
W noc Bożego Narodzenia,
W tę noc świętą, wigilijną noc!... „

 


 

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl