aktualnosci

LISTOPADOWO ANDRZEJKOWO

2012-11-24

O tym, że jesień wcale nie musi być smutna przekonali się najlepiej nasi wychowankowie w minionym tygodniu. Doskonałą okazją do wspaniałej zabawy i poprawy jesiennego nastroju stały się andrzejkowe harce. Najpierw nie do poznania zmieniła się świetlica naszego Ośrodka, mieniąc się we wtorkowy poranek niezliczoną ilością barw i ozdób. Gdy za oknami panowała jesienna plucha, w wypełnionej po brzegi sali było bardzo gorąco i wesoło. Rozpromieni radosną atmosferą wychowankowie bawili się w tanecznych rytmach muzyki wykonywanej przez zaprzyjaźniony z naszym Ośrodkiem zespół muzyczny. Sympatyczni artyści - pan Sebastian i pan Krzysztof - podbili serca milusińskich sprawiając, że wszyscy spędzali czas prawdziwie andrzejkowo. Organizatorzy zadbali również o zajmujące konkursy i zabawy. Zachwyceni  andrzejkowymi przeżyciami uczniowie wrócili szczęśliwi i pełni zapału do szkolnych zajęć.

 

Tak wspaniale rozpoczęty tydzień musiał zostać uwieńczony równie znakomitym akcentem. Dlatego już w czwartek popołudniu wychowankowie internatu ponownie spotkali się na parkiecie, tym razem w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Również tutaj milusińscy mieli wiele sposobności, by dać upust swej radości przy muzyce zespołu TWIST. Organizatorzy, jak co roku, wykazali się serdeczną gościnnością i troską, by każdy czuł się wyśmienicie. Przygotowali mnóstwo atrakcji, konkursów, upominków i przekąsek. Ku wielkiej uciesze podopiecznych zaprosili także św. Mikołaja, który nie zawiódł i przybył z wielkim workiem łakoci. Andrzejkowym harcom towarzyszył wspaniały, sprzyjający wzajemnym relacjom nastrój. Impreza od 12 lat wpisuje się w realizowany w Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej program wychowawczy, mający na celu poszerzenie przez uczniów wiedzy o niepełnosprawności, budowanie pozytywnych postaw wobec osób niepełnosprawnych, a także niwelowanie stereotypów.

 

Autorka programu, pani Halina Jaworska, ujmuje to w następujących słowach: „Każde ze spotkań z niepełnosprawnymi jest najlepszą z lekcji wychowawczych, podczas której nasi uczniowie uczą się przełamywania stereotypów, lekcji rozwijającej w nich poczucie tolerancji, wykształcającej umiejętność niesienia pomocy w różnych sytuacjach, a przede wszystkim wykształcającej wrażliwość na drugiego człowieka oraz stawanie się bardziej otwartym w stosunku do niepełnosprawnych, ich niepowtarzalności, oryginalności czy inności. Nasza młodzież poprzez kontakt z niepełnosprawnymi wie, że być innym nie znaczy gorszym. Radość emanująca z niepełnosprawnych dzieci udziela się naszym wychowankom i wielu z nich staje się bardziej życzliwa i wyrozumiała w stosunku do innych..."   Z naszej strony możemy dodać, że niewątpliwie andrzejki stały się doskonałą okazją do znakomitej zabawy oraz do wzajemnej integracji, poznania się i zrozumienia. Dostarczyły naszym podopiecznym niezapomnianych przeżyć i emocji. Dziękujemy panu dyrektorowi Józefowi Lazarowiczowi, paniom Halinie Jaworskiej i Bożenie Wach ( współautorce programu) oraz wszystkim nauczycielom, uczniom, sponsorom i wolontariuszom zaangażowanym w to wspaniałe przedsięwzięcie.

 

ZDJĘCIA W GALERII - MENU PO LEWEJ STRONIE

 

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl