aktualnosci

MAŁA FILHARMONIA

2012-11-15

Już po raz trzeci mieliśmy ogromną przyjemność gościć w progach naszego Ośrodka uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnowie pod opieką artystyczną pani Danuty Augustyn. Tym razem motywem muzycznym była królująca za oknami jesień. Pani Danusia w kilku ciepłych i przejrzystych słowach wprowadziła dzieci w repertuar zachęcając wszystkich do aktywnego słuchania.


Spotkanie efektownie rozpoczął kwartet smyczkowy grając „Jesień" z „Czterech Pór Roku" A. Vivaldiego, po czym pani Danusia zaprosiła wszystkich słuchaczy w muzyczną podróż dookoła świata. Po ciekawym konkursie głos zabrała solistka skrzypaczka, bardzo pięknie improwizując piosenkę "Hu Hu Ha Nasza zima zła!" Wielkie wrażenie na naszych wychowankach zrobił także występ duetu męskiego - gitara i skrzypce, w którego wykonaniu uroczo wybrzmiały tańce z różnych stron świata. Uczniowie mieli jeszcze przyjemność wsłuchać się w czarowne tango w wykonaniu kwartetu. Po burzliwych oklaskach na bis zagrały ujmujące instrumentalistki z mistrzowskiego kwartetu.


Dziękujemy p. Danusi za wspaniałe spotkanie oraz za przygotowanie utworów przemawiających do wyobraźni naszych dzieci, Na wspólne kolędowanie z panią dr Danutą Augustyn zapraszamy już w styczniu, natomiast w czerwcu będziemy gościć tą wybitną skrzypaczkę i kameralistkę z okazji 40-lecia istnienia naszego Ośrodka.

Wykonanie strony www Redruk.pl