aktualnosci

PIKNIKOWO, JESIENNIE, INTEGRACYJNIE (VIDEO)

2012-10-02

Tegoroczny Integracyjny Jesienny Piknik Konny odbył się 29 września. Pogoda jak zwykle nie zawiodła. Początek jesieni przywitał nas słońcem, bezchmurnym niebem i piękną kolorową feerią barw na drzewach. Zabytkowy park stał się urokliwym zakątkiem, który przyjaźnie zapraszał wszystkich miłośników koni. Tradycyjnie na gości czekała moc atrakcji. Pokazy jazdy konnej w wykonaniu młodszych i nieco starszych jeźdźców StadNinki zainaugurowały imprezę. Podziwiano nie tylko wielkie umiejętności, ale również piękne konie - mieszkańców naszej stajni. Zwieńczeniem pokazu było muzyczno - jeździeckie przedstawienie przygotowane przez wolontariuszy, którzy dzielnie nam pomagają (relacja video z części jeździeckiej znajduje się w zakładce STADNINKA - menu po  lewej stronie). Nie był to oczywiście koniec atrakcji. Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie.

 

Dzieci chętnie kupowały koszulki, w których potem będą mogły występować na konnych pokazach, kartkę z wizerunkiem StadNinkowego ulubieńca, która oprawiona pewnie u niejednego malucha wisi na ścianie lub stoi na biurku, mamy oglądały szkło artystyczne, które można było kupić po bardzo okazyjnej cenie. Wszystkim gościom przypadły do gustu przygotowane smakołyki: grillowane potrawy, zapiekanki, sałatki, a na stole opatrzonym wdzięczną nazwą Chłopskie Jadło tradycyjne, domowe smalce, dżemy, kiszone ogórki, marynowane grzybki i oczywiście domowy chleb. Nie ma chyba nikogo, kto nie zaglądnąłby do kawiarni, gdzie miłe panie serwowały swoje wypieki i podawały pyszną kawę i herbatę. Z dumą musimy przyznać, iż nasza mała kawiarenka mogłaby bez wstydu konkurować z tymi profesjonalnymi! Wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy i quizy, z których cały dochód przeznaczony został na działanie i sprawne funkcjonowanie stajni. Wystarczyło kupić piernikowe serce i odpowiedzieć na pytanie konkursowe, aby wziąć udział w losowaniu unikatowych nagród, wśród których znalazły się kosmetyki, kolacje w ekskluzywnych restauracjach, usługi fryzjerskie dla pań i mechaniczne dla panów, biżuteria, zaproszenia do kina i teatru, a także nagroda główna: rower wraz z zestawem piór i długopisów.

 

Z myślą o najmłodszych przygotowane zostały konkursy i gry sportowe, w których maluchy mogły sprawdzić swoją siłę, szybkość, refleks i precyzję. Pod okiem naszych nauczycieli przeciągali linę, biegali na czas przez przeszkody, strzelali z łuku. Niejeden tatuś żałował, iż nie jest trochę młodszy... Specjalnie na ten wyjątkowy dzień Ośrodek uruchomił bryczkę, aby każdy mógł w ten sposób zwiedzić stary park i odkryć jego tajemnice. Piknikowa tradycją stał się już koncert zamykający imprezę. W tym roku mieliśmy ogromny zaszczyt gościć na deskach naszej sceny grupę AfroFree, którą tworzą młodzi muzycy, działający w Tarnowie. Ich muzyka wychodzi poza ramy jazzowe, czerpie inspiracje z muzyki folklorystycznej nie tylko tej ojczystej, ale również bałkańskiej i afrykańskiej, przez co całość jest nowatorska i daleka od utartych schematów. Dodamy tylko, iż grupa zdobyła w roku 2011 Honorowe Wyróżnienie na XIV Folkowym Festiwalu Polskiego Radia ,,Nowa Tradycja". I tak przy dźwiękach muzyki nadszedł zmierzch a wraz z nim zakończyła się nasza coroczna impreza. Goście powoli zaczęli się rozchodzić do domów, park opustoszał, a my już planujemy kolejny piknik i kolejne spotkanie z naszymi przyjaciółmi, aby znów móc im w ten sposób powiedzieć: Dziękujemy, że jesteście!

 


FOTOREPORTAŻ Z IMPREZY ZNAJDUJE SIĘ W GALERII - MENU PO LEWEJ STRONIE

VIDEO Z CZĘŚCI JEŹDZIECKIEJ MOŻNA OBEJRZEĆ W ZAKŁADCE  "STADNINKA" - MENU PO LEWEJ STRONIE


  


Impreza była możliwa dzięki naszym sponsorom:


STAROSTWO POWIATOWE W TARNOWIE
ZAKŁADY AZOTOWE W TARNOWIE
KARPACKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA
PGNiG
FIRMA JUBILERSKA DARIUSZ SULOWSKI
TARNOWSKI TEATR im. LUDWIKA SOLSKIEGO
BS SERVICE WILCZYŃSKI, LEŚNIAK OLSZÓWKA TARNÓW
STUDIO FRYZURKREATOR TARNÓW
CENTRUM NAUKI I BIZNESU ŻAK W TARNOWIE
SALON FRYZJERSKI U ANI - SZCZUROWA
TARNOWSKIE CENTRUM KULTURY
FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA OGRÓD -TARNÓW
FIRMA ROLPEK ZBYLITOWSKA GÓRA
FIRMA SWISS-POL DĄBROWA TARNOWSKA
FIRMA FAVOLA TARNÓW, JAROSŁAW MICHAŁEK
FIRMA SIGMA - GLASS, PIOTR SAJDAK POGÓRSKA WOLA
FIRMA ALFA-ELEKTRO TARNÓW
FIRMA PLANTATOR TARNÓW
FIRMA LOBOS
FIRMA AMPLI
PAŃSTWO MARZENA I MARIUSZ MALCOWIE
FIRMA ROLESKI ZBYLITOWSKA GÓRA
PIEKARNIA PAWEŁ I GAWEŁ TARNÓW
FIRMA ELMETIX TARNÓW
FIRMA PIETRAS TARNÓW
MACIOŁEK I SYNOWIE ZBYLITOWSKA GÓRA
GABINET KOSMETYCZNY ENIGMA TARNÓW
PANI MARIA FIDO ZAKŁAD FRYZJERSKI ZBYLITOWSKA GÓRA
PIZZERIA ALLUZJA
RESTAURACJA BRISTOL TARNÓW
RESTAURACJA SOPRANO TARNÓW
PERFUMERIA DOUGLAS
PAŃSTWO CHOLEWOWIE ZBYLITOWSKA GÓRA
FIRMA KOBOS AUTORYZOWANY DEALER TOYOTA ZGŁOBICE
FIRMA DOM I OGRÓD
TEAM 99
CENTRUM OGRODNICZE DOM I OGRÓD
PIZZERIA BUJANI TARNÓW
PRYWATNA SZKOŁA PŁYWANIA KACER

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

 

 

 

 

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl