aktualnosci

SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

2012-06-20

W naszym Ośrodku miał miejsce cykl spotkań bibliotecznych, w czasie których pani Maria Musiał przybliżyła podopiecznym najpiękniejsze baśnie duńskiego pisarza. W ciągu całego miesiąca młodzi czytelnicy spotykali się w szkolnej bibliotece, aby oddać się przyjemności słuchania pięknych, baśniowych historii. Pani Marysia zabrała dzieci w podróż po odległych krainach, gdzie brzydkie kaczątko szukało odpowiedzi na pytanie kim jest. Calineczka uciekając przed niechcianym zamążpójściem, zakochała się w królu elfów , a próżny cesarz, oszukany przez krawców, pokazał się poddanym bez ubrania. Każdej lekturze towarzyszyły zabawy, które pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć treść książki, motywacje bohaterów, zagłębić się w magiczny i tajemniczy świat. Dzieci wychodziły z biblioteki szczęśliwe, zaciekawione a nierzadko wzruszone usłyszanymi opowieściami. Dzięki wspólnemu czytaniu uczniowie rozwijali nie tylko swoją uwagę i koncentrację, ale również wyobraźnię, empatię, poszerzyli zakres słownictwa.

 

Podsumowaniem całego cyklu było wyjście naszych podopiecznych do biblioteki publicznej, gdzie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem placówki, uczestniczyć w lekcji bibliotecznej, założyć własne karty wypożyczeń a także wybrać książeczki i audiobooki, które przez następny miesiąc będą mogli, już we własnych domach, czytać i odsłuchiwać. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marii Musiał za wprowadzenie naszych uczniów w magiczny świat książki, a także pani Marcie Patli z Filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie za spotkanie biblioteczne, życzliwość i piękne historie, które na długo pozostaną w naszych sercach.

 

„Każda książka to niezależny mały świat. Można nosić ją w ręku, a przecież przestrzeń, jaką tworzy w naszym umyśle, jest nieograniczona" S.Montefiore.

Wykonanie strony www Redruk.pl