aktualnosci

CZAS WSPOMNIEŃ

2010-02-10

W zimowej scenerii,  jak zawsze z początkiem roku,  uroczyście gościliśmy emerytowanych pracowników Ośrodka  Szkolno – Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze. Dyrektor przywitał dostojnych gości dziękując im za przybycie oraz za wieloletnią pracę na rzecz naszej placówki. Podczas  tego noworocznego spotkania wychowankowie Ośrodka zaprezentowali  program słowno – muzyczny, który wprowadził publiczność  w  ciepły, rodzinny, refleksyjny nastrój. 

      Jakże szczególnie w tym dniu i miejscu brzmiały słowa: „A nadzieja znów wstąpi w nas, Nieobecnych pojawią się cienie, Uwierzymy kolejny raz, W jeszcze jedno Boże Narodzenie…” Podczas tak znamienitego spotkania nie sposób nie sięgnąć pamięcią wstecz, by obudzić wspomnienia. Czcigodni goście wspominali minione lata, odnajdując  w otaczającej rzeczywistości  cząstkę swojego życia. Noworoczne spotkanie stało się także okazją do przywołania pamięcią osób związanych z naszym Ośrodkiem. Osób, których już nie ma, ale „po ich głosach wciąż drży powietrze….”

       Przy świątecznie zastawionym stole rozmawiano nie tylko  o aktualnej sytuacji palcówki, o ważnych wydarzeniach i  planach na kolejne lata, ale spontanicznie dzielono się również zdarzeniami  z codziennego życia. Nie zabrakło uśmiechów i wzruszeń, ciepłych uścisków dłoni i serdecznych pocałunków. Na zakończenie tego  wyjątkowego spotkania dyrektor podarował każdemu gościowi najnowszy numer szkolnego czasopisma BLIŻEJ NAS, zapraszając do współpracy w redagowaniu pisma oraz do częstego odwiedzania tego uroczego zakątka, jakim jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy.

       Niepowtarzalna atmosfera tej uroczystości uświadomiła wszystkim, jak bardzo trwała i silna jest więź  łącząca pokolenia. Czas wspomnień  lat ubiegłych przerodził się w czas trwania, w czas wspólnej teraźniejszości scalonej wiecznymi  wartościami.  

Wykonanie strony www Redruk.pl