aktualnosci

GÓRSKIE WĘDROWANIE

2012-05-29

Uczniowie klasy 5a przeżyli wspaniałą, trzydniową przygodę na Podhalu. Wycieczka na południowy kraniec kraju obfitowała w wiele niesamowitych atrakcji. Wiosenna przygoda rozpoczęła się od zwiedzania zabytkowego kościółka w Tropiu oraz pustelni św. Andrzeja Świerada . Dużym przeżyciem dla dzieci był kilkuminutowy przejazd promem. Młodzi turyści zwiedzili także zabytkowy zamek w Niedzicy. Zasłuchani w ciekawe opowieści o historii tego niezwykłego miejsca, poznawali w zdumieniu tajemnice kolejnych pomieszczeń. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wśród zwiedzających sala tortur z oryginalnymi przyrządami. Niedzicki zamek wznosi się nad spiętrzonymi wodami Zalewu Czorsztyńskiego. Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na pasmo Pienin i na ruiny zamku w pobliskim Czorsztynie. Po pełnym wrażeń dniu wędrowcy dotarli wreszcie do bazy noclegowej w Kluszkowcach, ale przed zaśnięciem zdążyli jeszcze zwiedzić urokliwy skalny wąwóz. Chłopcy dzielnie pokonywali niełatwe, strome wzniesienia.


Kolejny dzień odsłaniał nowe atrakcje. Po dotarciu do Zakopanego uczniowie zdobyli pieszo szczyt Gubałówki, gdzie mieli niecodzienną okazję oglądać panoramę Tatr przez specjalistyczną lunetę. Widok pobielonych śniegiem szczytów kontrastujących z soczystą zielenią podhalańskich dolin wzbudzał nieopisaną radość i zachwyt. Niemałą atrakcję stanowiła także powrotna droga kolejką górską. Popołudniem uczniowie relaksowali się w kompleksie basenów termalnych w Białce Tatrzańskiej. Dzieci czerpały pełnymi garściami z bogatej oferty wodnych atrakcji. Wyczerpane, ale szczęśliwe wróciły na wyśmienitą regionalną kolację. Ostatni dzień rozpoczął się od zjazdu profesjonalnym torem saneczkowym w Kluszkowcach, a zakończył w Szczawnicy. Piękna pogoda sprzyjała wędrowaniu po jednej z największych atrakcji turystycznych Pienin - Wąwozie Homole. Uczestnicy wycieczki wracali do Ośrodka podekscytowani i uśmiechnięci, pełni nowych przeżyć i doświadczeń.

 

ZDJĘCIA W GALERII - KLIKNIJ ZAKŁADKĘ W MENU PO LEWEJ STRONIEDziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wycieczki , a szczególnie:


- Panu Dyrektorowi zarządzającemu Markowi Urbańczykowi - „Albis Poznań"
- Pani Elżbiecie Gąstoł
- Państwu Agnieszce i Robertowi Bieda - firma „Glifada"
- Panu Januszowi Sroka - firma „Abar"
- Pani Monice Kamyk - właścicielce Pensjonatu

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl