aktualnosci

DZIEŃ RODZINY 2012

2012-05-15

Od wielu już lat na terenie naszego Ośrodka są organizowane  spotkania dla rodziców, przyjaciół szkoły, które mają formułę Dnia Otwartego. W związku z tym, że wydarzenie ma miejsce w okolicach Dnia Matki, Dnia Dziecka nazwane zostało „Dniem Rodziny”. W tym roku w trakcie imprezy wychowankowie SOSW w Zbylitowskiej Górze przedstawią swój dorobek artystyczny i umiejętności jeździeckie. Pedagodzy zaprezentują bajkę terapeutyczną. W ramach spotkania odbędą się także gry i zabawy sportowe, happening  plastyczny, konkursy i konsultacje dla rodziców. Uczniowie najstarszych klas  Ośrodka będą prowadzić kawiarnię dla gości, a panie kucharki zadbają o gorący posiłek dla wszystkich.
Dzień Rodziny rozpocznie się 31 maja 2012r o godzinie 10.30 w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Zbylitowskiej Górze ul. Zbylitowskich 95.

W roku szkolnym 2011/2012 została zainicjowana propozycja dla zainteresowanych rodziców zajęć dyskusyjno-warsztatowych. Dzięki współpracy terapeutów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Zbylitowskiej Górze oraz Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie opracowano program spotkań, których naczelnym celem było wsparcie kompetencji wychowawczych rodziców dzieci w różnym wieku. Obok treningu komunikacji rodzinnej przekazywana była wiedza o wpływie emocji na postępowanie dorosłych i dzieci. Do współpracy zapraszani byli również goście, specjaliści różnych dziedzin m.in.: pracownik socjalny, lekarz, dietetyk, kosmetyczka czy fryzjer. Dzięki temu oferta spotkań odpowiadała na różne zapotrzebowania uczestników czyniąc je z jednej strony edukacyjnymi a z drugiej relaksującymi.
Myślą przewodnią zajęć było hasło: Dobry rodzic-szczęśliwe dziecko? Wyrosło ono z przekonania, że każdy z rodziców pragnie, by jego dziecko było szczęśliwe a dla uśmiechu na twarzy dziecka jesteśmy w stanie podjąć najróżniejsze działania. Ale jak wychowywać mądrze i dobrze? Rodzice, którzy korzystali z zajęć uzyskali informacje o tym, co ich powinno niepokoić w zachowaniu czy rysunkach dzieci,  ale też jak dbać o zdrowie, właściwe odżywianie oraz jakie są możliwości spędzania wolnego czasu np. czytając bajki czy wspólnie się bawiąc.

Uwieńczeniem spotkań będzie seminarium wygłoszone 31 maja 2012r o godzinie 14.30.  przez ks. dr Jerzego Smolenia zatytułowane zgodnie z główną myślą: Dobry rodzic-szczęśliwe dziecko? Serdecznie zapraszamy wszystkich ciekawych rodziców, poszukujących nowych informacji o sposobach wpływu wychowawczego i pomocy w trudnych, codziennych sytuacjach.

Serdecznie zapraszamy!!!

Wykonanie strony www Redruk.pl