aktualnosci

W ŚWIECIE MUZYKI

2012-04-11

Wycieczka do Filharmonii Podkarpackiej stała się dla naszych wychowanków wspaniałą okazją do obcowania z żywą muzyką klasyczną oraz niecodzienną sposobnością do zobaczenia, co dzieje się za kulisami koncertowej sceny.  W ramach wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia budynku Filharmonii w towarzystwie konsultanta ds. programu Pani mgr Anny Wiślińskiej - wykładowcy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Największą atrakcją stało się zwiedzanie części przeznaczonej dla artystów występujących na scenie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uchylić estradową kurtynę i zobaczyć co dzieje się za kulisami. W ramach zwiedzania wychowankowie obejrzeli również wystawę tematyczną poświęconą fotografii artystycznej znanych budowli.

 

Najważniejszym etapem poznawania Filharmonii było jednak wysłuchanie próby generalnej „Requiem c- moll" M. Haydna w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej oraz Chóru Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod batutą Vladimira Kiradjieva. Uczniowie z żywym zainteresowaniem obserwowali tak licznie zgromadzonych na scenie chórzystów oraz instrumentalistów. Dodatkowym punktem wycieczki było zwiedzanie Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a w szczególności Sali Multimedialnej oraz Sali Koncertowej, która jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Dzięki wysokim standardom mogła ona pełnić funkcję Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej w trakcie generalnego remontu budynku Filharmonii.


Pobyt w Filharmonii wpisuje się w realizowany w naszym Ośrodku program edukacji muzycznej. Tak atrakcyjna, bezpośrednia forma kontaktu z żywą muzyką pozwala uczniom doświadczać niezapomnianych wrażeń artystycznych i kulturalnych. Zachęca do obcowania z wartościową muzyką, dostarcza pozytywnych przeżyć i wzruszeń.

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl