aktualnosci

1 % DLA PROMETEUSZA

2012-01-16

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w dzieło pomocy dzieciom uczącym się w naszym Ośrodku poprzez przekazanie 1 % podatku na rzecz naszego STOWARZYSZENIA w 2012 roku. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „PROMETEUSZ" z siedzibą w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze, prowadzi swoją działalność nieprzerwanie już od ponad 10 lat. Od 2003 r. posiada status organizacji pożytku publicznego. Niestety, w ubiegłym roku rozliczeniowym nasze stowarzyszenie, tak jak wiele innych organizacji tego typu w Polsce, zostało chwilowo pozbawione możliwości pozyskania 1 % z podatku na swoją działalność. Niektórzy z Państwa, chcąc przekazać nam procent swojego podatku w minionym roku natrafili na trudności, a w konsekwencji na konieczność zamiany organizacji pożytku publicznego na inną. Za niedogodność tę serdecznie przepraszamy, informując jednocześnie, że nie ponosimy winy za taką sytuację. Ufamy, że te chwilowe trudności proceduralne nie zniechęcą Państwa do dalszej współpracy na rzecz pomocy naszym podopiecznym. Nasze Stowarzyszenie znalazło się ponownie na liście organizacji pożytku publicznego uprawnionych do pozyskania 1 % z podatku w 2012 roku.


Pragniemy przypomnieć, że działalność Stowarzyszenia skupia się przede wszystkim na pomocy materialnej naszym podopiecznym (paczki żywnościowe, prezenty mikołajkowe, zakup odzieży, obuwia, środków czystości, lekarstw itp.) . Staramy się także, aby nasi wychowankowie nie byli pozbawieni rozrywek, wycieczek, dostępu do masowej kultury. Zapewniamy również dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych oraz kupujemy sprzęt potrzebny do rehabilitacji i poprawy warunków edukacyjnych uczniów w Ośrodku. Ponieważ coraz więcej jest dzieci potrzebujących pomocy, dlatego serdecznie zachęcamy do przekazania 1 % na działalność naszego Stowarzyszenia, jak i do dobrowolnych wpłat na konto Stowarzyszenia. Dziękujemy Państwu za dobre serca, na których nigdy się nie zawiedliśmy.

 

Przekaż swój 1% podatku na PROMETEUSZA- udzielisz pomocy dzieciom niepełnosprawnym uczącym się w Ośrodku w Zbylitowskiej Górze ( ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK PRZEKAZAĆ 1 % NA PROMETEUSZA, KLIKNIJ ZAKŁADKĘ  W MENU PO LEWEJ STRONIE).

 

Wykonanie strony www Redruk.pl