aktualnosci

ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

2011-10-06

Zwierzęta w naszym Ośrodku zajmują ważne miejsce nie tylko w sercach naszych podopiecznych, ale również w terapii, prowadzonej na terenie placówki. Hipoterapia, jak i dogoterapia to ważne elementy w pracy z uczniami SOSW.


Światowy Dzień Zwierząt stał się okazją, aby podziękować naszym zwierzęcym terapeutom za ich dobroczynny wpływ na dzieci, jak również uświadomić wszystkim, jak ważne jest humanitarne traktowanie naszych „braci mniejszych". W mittingu wzięli udział wszyscy uczniowie naszego Ośrodka. Dzięki konkursom i różnym zabawom mogli nauczyć się jak rozpoznawać oznaczenia jajek z chowu klatkowego i wolnego wybiegu, na własnej skórze przekonali się, jak czuje się pies przywiązany przez całe życie do łańcucha, poznawali dźwięki wydawane przez różne zwierzęta oraz smaki odzwierzęcych produktów. Pani Joanna Stach - Andreasik opowiedziała dzieciom, na czym polega praca psich terapeutów, natomiast goście specjalni - funkcjonariusze policji wraz z psem o imieniu Nero zaprezentowali typowe szkolenie psa policyjnego oraz cierpliwie odpowiadali na wszystkie nurtujące nas pytania.


Codzienny kontakt uczniów ze zwierzętami w naszym Ośrodku wspomaga ich rozwój, kształtuje wrażliwość i uczy odpowiedzialności za drugą istotę. Światowy Dzień Zwierząt uświadomił nam wszystkim, jak ważna i niedoceniana jest obecność tych istot w naszym życiu i jak niewiele trzeba, aby okazać im wdzięczność za to, że towarzyszą nam od tysięcy lat.


Dziękujemy Stowarzyszeniu „PROMETEUSZ" za ufundowanie słodkich nagród dla dzieci biorących udział w Światowym Dniu Zwierząt w naszym Ośrodku.

Wykonanie strony www Redruk.pl