aktualnosci

BLIŻEJ HISTORII

2011-10-01

Uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w bardzo widowiskowym i patriotycznym wydarzeniu poświęconemu tematyce II wojny światowej. Ze wspaniałą lekcją historii zawitali do nas Członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 16 - go Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej. Dzieci miały znakomitą okazję przyjrzeć się z bliska strategii wojennej z okresu wojny obronnej 1939, szczególnie umundurowaniu żołnierzy polskich wraz z oporządzeniem i uzbrojeniem. Goście zaprezentowali również sylwetkę żołnierza podziemia z oddziałów leśnej partyzantki 16 pp AK z lat 1939-1944. Niezapomniane wrażenie wywarł na dzieciach pokaz taktyki wojennej w zabytkowym parku Ośrodka. W lesie rozbrzmiewały odgłosy walki, komendy i rozkazy. Bitewny kurz unosił się powietrzu, zewsząd słychać było odgłosy walki i okrzyki walczących. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentowali także film poruszający sprawę katyńską. Po zakończeniu prelekcji goście pokazali się od strony wokalno-muzycznej, a na zakończenie przeprowadzili z dziećmi interesujące zajęcia plastyczne.
Żywa lekcja historii wpisuje się w program nauczania historii w naszym Ośrodku. Poprzez swoją efektowną, oddziałującą na wiele zmysłów formę stanowi dla dzieci i młodzieży nie tylko niezapomniane przeżycie, ale przede wszystkim w znaczącym stopniu poprawia skuteczność nauczania, pozwalając na lepsze zrozumienie przekazywanych treści.

Serdecznie dziękujemy p.prezesowi - Pawłowi Makotynowi oraz członkom Grupy Rekonstrukcji Historycznej za przybycie do naszego Ośrodka.

 

Wykonanie strony www Redruk.pl