aktualnosci

JESIENNY PIKNIK KONNY (VIDEO)

2011-09-26

Już tradycją stało się jesienne spotkanie wszystkich miłośników koni, jak i przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze podczas Pikniku Konnego, organizowanego na terenie naszej placówki. Piękna pogoda zachęcała do spędzenia tego wyjątkowego popołudnia wśród życzliwych ludzi i wspaniałej zabawy.

 

Charytatywna impreza na świeżym powietrzu, w otoczeniu przepięknej parkowej przyrody obfitowała w wiele atrakcji, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Na wstępie miał miejsce niecodzienny występ młodych artystów ze szkoły muzycznej. Kwartet Smyczkowy zaprezentował widzom nowe aranżacje wielu przebojów. Miłośników dobrej, polskiej kuchni kusiły stoiska z pysznymi rodzimymi potrawami - stoisko Chłopskie Jadło zachęcało świeżym wiejskim chlebem oraz aż trzema rodzajami smalcu, Fabryka Smaku nęciła staropolskim bigosem, zaś grill serwował pyszne mięsiwa. Po dobrym posiłku kawę i domowe wypieki można było zamówić w kawiarni.


Dzieci, pod opieką naszych pedagogów, stawały w szranki w różnych konkurencjach sportowych, w których chętnie ( i równie entuzjastycznie) uczestniczyli ich tatusiowie. Ogromną atrakcją była możliwość poskakania na profesjonalnej trampolinie i zabawa w kuli sferycznej. Uczestnicy mieli możliwość wcielenia się na moment w Robin Hooda i postrzelania z łuku, co dostarczyło wszystkim wiele radości. Goście w doskonałych humorach oglądali prezentacje młodych dżokejów z naszej StadNinki, jak również jazdę w stylu western, demonstrowaną przez profesjonalnych i doświadczonych jeźdźców. Po tak pięknej prezentacji jazdy konnej stoisko z koszulkami z wizerunkami naszych koni przeżywało prawdziwe oblężenie. Każdy chciał mieć t-shirt z wizerunkiem swojego ulubieńca.


Przez cały czas trwania pikniku można było zakupić serce z piernika, które było jednocześnie cegiełką na rzecz naszego Ośrodka, jak również losem, biorącym udział w losowaniu cennych nagród. Szczęśliwcy po zakończeniu imprezy opuszczali naszą placówkę bogatsi między innymi o nowe kosmetyki, zaproszenie na ekskluzywną kolację w tarnowskich restauracjach, bądź też do salonu kosmetycznego lub fryzjerskiego. Panów z pewnością bardziej cieszyły nagrody z zakresu motoryzacji - darmowe przeglądy, wymiana opon itp. Uwieńczeniem pikniku był koncert jazzowego zespołu The Naverhood. W tym roku dochód ze sprzedaży cegiełek, jak i z całej imprezy, przeznaczony będzie na budowę boiska sportowego dla wychowanków SOSW w Zbylitowskiej Górze.


Wspaniała atmosfera, cudowni ludzie oraz piękno jesiennej przyrody sprawiły, iż godziny błyskawicznie upływały i nastał wieczór, który zasygnalizował wszystkim koniec spotkania. Na szczęście kolejny piknik już za rok! Impreza nie byłaby możliwa gdyby nie hojność naszych sponsorów, którzy ufundowali wszystkie wspaniałe nagrody. W szczególności pragniemy serdecznie podziękować naszym wieloletnim przyjaciołom, na których wsparcie i pomoc zawsze możemy liczyć - Zakładom Azotowym w Tarnowie - Mościcach, Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu SA Oddział Tarnów oraz Karpackiej Spółce Gazownictwa Oddział Tarnów.


ZDJĘCIA W GALERII - ZAKŁADKA PO LEWEJ STRONIE. VIDEO POD ARTYKUŁEM


 

WYNIKI ZAWODÓW JEŹDZIECKICH - PIKNIK KONNY 2011


Podczas tegorocznego pikniku po raz pierwszy w historii StadNinki rozegrano zawody jeździeckie w kilku konkurencjach. Pierwsze trzy konkursy sędziowali: Joanna Stach-Andreasik, Wojciech Bednarz, Maciej Witek i Magdalena Pikul.

 

Początkujący jeźdźcy wystartowali w mini torze przeszkód. W stępie pokonywali ciasny slalom, przenosili ringo, oraz przejeżdżali przez cavaletti. Na ostatniej prostej prezentowali kłus anglezowany. Ocenie podlegał również dosiad jeźdźców. W kategorii z asekuracją zwyciężyły ex aequo Dominika i Klara. Na drugim miejscu znalazła się Kasia Ch. W kategorii samodzielnej wygrał Wojtek. Na drugim miejscu uplasowali się: Lenka K., Michał G. i Kacper W. Na trzecim: Iwonka Z. i Miłosz K.

 

Następnie rozegrano wyścig sztafet. Pary jeźdźców starały się jak najszybciej pokonać kłusem wyznaczony odcinek. Najszybciej zrobiły to siostry Oliwia i Patrycja (czas: 18.00). Następne były pary: Gabrysia S. i Kasia K. (18.80), Karolina F. i Andżelina M. (19.30), Amelka J. i Zuzia P. (21.25), Liwia i Kuba B. (22.10), Alicja M. i Anna M. (22.35) oraz Milena P. i Weronika S. (23.09).

 

W konkursie wesołe krzesełka walka o pierwsze miejsce była bardzo wyrównana. Ostatecznie zwyciężyła Weronika M. przed Paulinką B. W konkursie brały udział również Ada K., Kasia B. i Ania T.

 

Następnie mogliśmy czworo jeźdźców zaprezentowało się w kadrylu czyli układzie do muzyki. Oglądaliśmy Olę K. na Sanie, Kasię B. na Motylu, Mikołaja K. na Kubie oraz Kamila W. na Elti.

 

W konkursie ujeżdżenia sędziowanym przez Gościa Specjalnego: Katarzynę Kielan (http://www.koniekielan.pl/) wystartowały 4 pary. W konkursie L-1 (litera „L" oznacza poziom trudności tzw. „lekki") Dorota Sitek na koniu Butterfly zdobyła 62,63%. W konkursie P-6 („P" oznacza poziom „pośredni") zwyciężył Marcin Iwaniec na Otto (61,74%) przed Olą Kitą również na Otto (59,56%) i Pawłem Saneckim na Herkulesie (57,39%).

 

Uwieńczeniem rywalizacji naszych jeźdźców był pokaz niespodzianka Alexa Jarmuły - pioniera jazdy w stylu western w Polsce, Mistrza Europy Środkowej w reiningu. Alexowi towarzyszyły Zuzia i Madzia oraz dwa wspaniałe konie rasy quarter horse (http://www.furioso.pl/).

Gratulujemy wszystkim jeźdźcom oraz dziękujemy Gościom i Wolontariuszom!

 

 

 

 


 


 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl