aktualnosci

WAKACJE NAD MORZEM

2011-07-12

Harcerze z naszego Ośrodka przeżyli wspaniałą letnią przygodę nad morzem. Przez dziesięć dni biwakowali w sosnowym lesie kilka metrów od złocistej plaży, w uroczej miejscowości Mrzeżyno. Dla naszych podopiecznych harcerska przygoda okazała się nie lada wyzwaniem. Harcerstwo bowiem to nie tylko zabawa, ale prawdziwe życie na łonie natury, zwiady terenowe, nocne warty, zdobywanie sprawności, gry terenowe, hartowanie ciała i ducha, codzienne obowiązki, wieczorne kominki - słowem: służba i przygoda, wysiłek i niepowtarzalne chwile pod rozgwieżdżonym niebem. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Trzeba być na obozie, w którym grupa młodych ludzi żyje samodzielnie mierząc się codziennie z nowymi wyzwaniami.

 

Harcerskiej przygodzie sprzyjała wspaniała słoneczna pogoda zachęcająca do plażowania i kąpieli w perłowych morskich falach. Nadbałtyckie krajobrazy zachwycały swoim pięknem pozwalając przeżyć wspaniałe chwile pośród malowniczych wydm, piaszczystych plaż i fantastycznych zachodów słońca. Widok unoszących się lekko nad grzbietami fal mew, toń błękitnego morza skąpanego w wielobarwnych promykach słońca, bezmiar rozciągniętego w nieskończoność horyzontu, kołyszące się łagodnie w rytm wiatru trawy na wydmach - to sceneria, która codziennie towarzyszyła naszym harcerzom, dodając niezapomnianego uroku letniej przygodzie. Morze Bałtyckie ma w sobie niepowtarzalne piękno, które sprawia, że można nad nim odpocząć, wyciszyć się, odnaleźć radość i wewnętrzny pokój.

 

Harcerska przygoda na Wybrzeżu dobiegła końca, ale pozostają zawsze żywe wspomnienia i nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się naszym podopiecznym zarówno na nieprzetartym harcerskim szlaku jak i w codziennym życiu. Czuwaj!

 

ZDJĘCIA W GALERII - KLIKNIJ ZAKŁADKĘ "GALERIA" W MENU PO LEWEJ STRONIE - ZAPRASZAMY

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl