aktualnosci

CIĘŻKOWICKA BELFERIADA

2011-05-19

W sobotę 14 maja nauczyciele naszego Ośrodka udali się do gościnnych Ciężkowic, aby wziąć udział w kolejnej, jubileuszowej X Ciężkowickiej Belferiadzie. Na hali sportowej stawiło się 11 drużyn, wśród nich drużyna SOSW Zbylitowska Góra w nowych strojach, aby w duchu sportowej rywalizacji walczyć o zwycięstwo w imprezie. Reprezentacja naszego Ośrodka trafiła do grupy III, w której rywalizowały także reprezentacje Bobowej, SP nr 2 w Gromniku oraz Ciężkowic II. Nasza drużyna zwycięsko zakończyła zmagania w grupie wygrywając wszystkie mecze w stosunku 2:0. Awansowaliśmy do grupy finałowej, w której zameldowały się także drużyna Ciężkowic I - zwycięzca grupy I oraz ekipa „Czerwonych Diabłów" z Nowego Sącza - zwycięzca rywalizacji w grupie II. W pierwszym meczu grupy finałowej drużyna gospodarzy po zaciętym meczu zwyciężyła „Czerwone Diabły" w stosunku 2:0. W następnym Drużyna SOSW Zbylitowska Góra ograła reprezentację Ciężkowic 2:0, następnie zwyciężyła drużynę z Nowego Sącza, także w stosunku 2:0. Po rocznej przerwie nasza drużyna znów wygrała Ciężkowicką Belferiadę, zwyciężając bez straty seta. Po turnieju wszystkie drużyny gościły w Kąśnej Dolnej, gdzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, a po nim grillowanie, tańce i rozmowy przy stole do białego rana.

Drużyna SOSW Zbylitowska Góra występowała w następującym składzie: Agnieszka Brzezińska, Justyna Chochorowska, Paulina Jachym, Joanna Stach - Andreasik, Michał Stach, Zygmunt Warchoł, Paweł Andreasik, Wojciech Bednarz. Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została wybrana zawodniczka SOSW Zbylitowska Góra Agnieszka Brzezińska.