aktualnosci

KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

2011-04-18

Niedzielą Palmową, zwaną też Kwietniową lub Wierzbną, rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Ta ostatnia niedziela przed Wielkanocą wprowadza nas w atmosferę wydarzeń bezpośrednio poprzedzających śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Tego dnia uczestniczymy w Eucharystii, podczas której ksiądz święci palmy. Upamiętniają one przybycie Jezusa do Jerozolimy oraz są symbolem odradzającego się życia.


W świętowanie niedzieli Palmowej włączyli się czynnie uczniowie klas zawodowych wraz z paniami wychowawczyniami. Wykonaną własnoręcznie tradycyjną palmę, zgłosili do konkursu w parafii Zbylitowska Góra. Prace nad palmą trwały blisko tydzień. Podczas zajęć technicznych uczniowie pod okiem nauczycieli tworzyli z bibuły i krepiny wielobarwne kwiaty, jedwabne kokardy i wiosenne ozdoby. Na drzewcu o długości ponad 5 m. znalazły się także zielone gałązki bukszpanu i kolorowe piórka. Czubek wieńczył zwitek z bazi i tęczowych traw. Majestatycznie piękna, bajecznie kolorowa, sporych rozmiarów gałązka, została przeniesiona przez wychowanków do parafialnego kościoła. Pośród innych palm wyróżniała się nie tylko wielkością, ale także artystycznym rozmachem. Nasza wielkanocna palma została wyróżniona w konkursie i nagrodzona pięknie ilustrowanym albumem o Janie Pawle II.

 

Sztuka robienia palm przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Wykonanie tej symbolicznej i całkiem pokaźnej gałązki nie jest wcale łatwe, wymaga mnóstwo inwencji i zaangażowania. Cieszymy się, że również nasi uczniowie i nauczyciele corocznie podtrzymują tę piękną tradycję. W tym roku dziękujemy szczególnie paniom Ani i Lucynce oraz uczniom klas zawodowych.

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl