aktualnosci

PĘDZLEM I SERCEM MALOWANE

2011-04-11

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a przygotowania przedświąteczne toczą się nie tylko w domach i kuchniach. W pracowni plastycznej, wśród farb, kartonów, kokardek, wstążek i koronek wspólnie z uczniami, jak co roku, przygotowujemy wielkanocne kartki. Każda z nich jest niepowtarzalna, na każdej widać ślad pędzla i nożyczek, misterną i mozolną pracę włożoną w tworzenie. Dzieci uczą się przy tym cierpliwości, staranności i dbałości o szczegóły, a ponieważ nad każdą kartką pracuje kilka osób - wychowankowie doskonalą umiejętność pracy w zespole. Spod rąk dzieci wychodzą małe dzieła sztuki, które przypominają nam znaczenie Świąt Wielkiej Nocy i nadziei wypływającej z wiary w Jezusa Zmartwychwstałego. Ręcznie malowane pisanki, wielobarwne kwiaty, czy wykonywane przez dzieci różnymi technikami baranki przekazują ludziom radość, która towarzyszyła nam przy tworzeniu.

 

Wykonywanie wielkanocnych kartek stało się już tradycją naszego Ośrodka. Także utalentowani uczniowie szkoły zawodowej zasiadają do pracy, aby w swoich klasach, w wiosennej atmosferze tworzyć niepowtarzalne karteczki. Wyobraźnia podsuwa niezliczoną ilość pomysłów. Kartki wykonywane są na eleganckim papierze wizytówkowym. Są pięknie zdobione elementami florystycznymi i pasmanteryjnymi. Każda jest niepowtarzalna, urocza, nasycona przyjemnymi barwami i ciekawym wzornictwem. Na kartkach królują motywy wiosenne i świąteczne. Wśród wiosennych kwiatków biegają psotne kurczaki i króliki, nad nimi unoszą się kolorowe motyle. Motywem przewodnim tych małych dzieł sztuki są jednak zawsze elementy nawiązujące do symboliki Wielkiej Nocy - bogato zdobione pisanki oraz wyjątkowe baranki.


Pieniądze zebrane ze sprzedaży wszystkich kartek wzbogacą konto Stowarzyszenia Prometeusz, którego działalność poświęcona jest w całości pomocy naszym wychowankom i ich rodzinom.

 

 

Wykonanie strony www Redruk.pl