aktualnosci

PRZY WIGILIJNYM STOLE

2010-12-21

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia wychowankowie i pracownicy Ośrodka spotkali się przy wigilijnym stole, by wspólnie przeżywać radość wypływającą z Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Coroczne Opłatkowe Spotkanie miało charakter niezwykle uroczysty. W świąteczny nastrój wprowadził zebranych zespól muzyczny Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Klerycy pierwszego roku śpiewali z dziećmi radosne pastorałki i tradycyjne kolędy. Wigilijnym obyczajem wypływały z dziecięcych serc kolędowe pieśni, niosące chwałę Bogu na wysokości, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli. Seminarzyści podarowali także naszym milusińskim świąteczne prezenty. Nasi wychowankowie zaprezentowali się w przepięknym programie artystycznym. Wzruszająca inscenizacja jasełek w ich wykonaniu przeniosła zgromadzonych w wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wcieliły się w role biblijnych postaci przedstawiając bardzo ekspresywnie misterium bożonarodzeniowej nocy.

 

Po błogosławieństwie księdza dziekana Józefa wszyscy członkowie Ośrodkowej rodziny przełamali się między sobą białym opłatkiem, kierując do siebie słowa pełne miłości i pokoju. Przy odświętnie zastawionym stole delektowano się tradycyjnymi polskimi potrawami i zakąskami ułożonymi na śnieżnobiałym obrusie pośród pachnącego lasem igliwia. Blask płonących świec odbijał w oczach łzy wzruszenia i czułości. W powietrzu wyczuwało się wielką więź łączącą wszystkich pracujących i uczących się w naszym Ośrodku. Gościem honorowym Wigilijnego Spotkania był ksiądz senior Eugeniusz Lis, który niestrudzenie towarzyszy naszej ośrodkowej społeczności już od kilkudziesięciu lat. Opłatkowe Spotkanie w Ośrodku stało się wspaniałą okazją nie tylko do wspólnego przeżywania nastroju świąt Bożego Narodzenia, lecz także do wyrażenia wzajemnej bliskości, serdeczności i życzliwości w geście dzielenia się poświęconym chlebem.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego Opłatkowego Spotkania - szczególnie pani Teresie i pani Marii oraz panu Witkowi. Paniom kucharkom dziękujemy za wspaniałe wigilijne dania, natomiast dzieciom za piękną prezentację jasełek.

 

Wykonanie strony www Redruk.pl