aktualnosci

NIECODZIENNE SPOTKANIE

2010-12-16

W minioną środę 15 grudnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć w Ośrodku sportowców Olimpiad Specjalnych Polska z rejonu naszego województwa na spotkaniu "mikołajkowym". Głównymi animatorami imprezy byli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zrzeszeni w organizacji "Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych". Wspomagani byli przez swoich kolegów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz przedstawicieli tarnowskiej Straży Miejskiej. Przy tak ogromnych siłach służb mundurowych święty Mikołaj czuł się bardzo bezpiecznie i mógł przynieść ze sobą rzeczywiście cenne prezenty:))).

 

Spotkanie przebiegało w podniosłym, już prawie świątecznym nastroju. Uczniowie naszego Ośrodka zaprezentowali program kolędowy, a następnie panie i panowie policjanci zaproponowali wszystkim sportowcom niezliczone ilości konkursów, quizów i zabaw. W ich trakcie uczestnicy spotkania mogli przypomnieć sobie zasdy bezpiecznego poruszania sie po drogach, reguły kontaktowania sie z nieznajomymi osobami itp. Edukacyjne treści były przekazywane w sposób bardzo ciekawy i atrakcyjny. Okazało się przy okazji, że wśród policjantów i strażników miejskich są osoby o ogromnym talencie pedagogicznym, potrafiące zyskać sobie sympatię młodych słuchaczy w kilka minut. Kuliminacją spotkania było wręczenie prezentów od świętego Mikołaja wszystkim uczestnikom spotkania. Radości, uśmiechom nie było końca.

 

Serdecznie dziękujemy w imieniu członków Olimpiad Specjalnych Polska oddział Małopolska wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie do przygotowania tego niecodziennego spotkania w Ośrodku w Zbylitowskiej Górze.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu.

Wykonanie strony www Redruk.pl